Успех екипе Електротехничког факултета

Екипа Електротехничког факултета освојила је Трофеј заузевши 1. Место, презентирајући пројекат под насловом „Engineering approach to modeling and control of the anhtropomimetic robot“ на међународном такмичењу студентских пројеката у области инжењерства (ICAMES 2011) чије је финале оджано од 7. до 14. маја ове године.

Финале такмичења је одржано у Истанбулу у организацији најпрестрижнијег турског универзитета Bogazici (основан 1863. као први амерички универзитет ван граница САД-а). Од пријављених 100 пројеката, на финале у Истанбул је позвано 17 екипа из Европе, САД-а и Азије.

Екипа у саставу:

• Коста Јовановић , асистент на Катедри за сигнале и системе

и студенти мастер студија на Одсеку за сигнале и системе

• Ненад Башчаревић,
  • Предраг Милосављевић и
  • Марија Томи

приказала је део резултата постигнутих у оквиру FP7 пројекта ECCEROBOT који се на ЕТФ-у ради под руководством професора Вељка Поткоњака.