Laboratorija slavnih

Prezentacija Laboratorije slavnih za 2011. godinu održaće se sutra u amfiteatru 65 sa početkom u 18č.

„Laboratorija slavnih“ je zabeležila veliki uspeh u svim zemljama u kojima se organizuje, tako da iz godine u godinu okuplja sve više učesnika – ove godine, kroz mrežu British Council-a uključeno je čak 20 zemalja sa 4 kontinenta.

Više informacija o ovom projektu možete pronaći na www.britishcouncil.rs.

Kroz „Laboratoriju slavnih“ u Srbiji prošlo je oko 40 učesnika, a mnogi od njih su postali koordinatori na festivalima nauke u Srbiji, neki su se oprobali kao voditelji naučnih programa na RTS-u, dok drugi pišu za naučne časopise i veb portale... Među njima se svakako ističu i studenti ETF-a koji su ostvarivali zapažene nastupe na ovom takmičenju.

Prošle godine student našeg fakulteta Momir Đekić, ostvario je veliki uspeh odnevši pobedu na nacionalnom takmičenju i ostvarivši interesantan i zapažen nastup na međunarodnom takmičenju u Britaniji. Finalista „Laboratorije slavnih 2010“ bio je i Luka Gligić, tada maturant Matematičke gimnazije, a danas student Elektrotehničkog fakulteta.