Лабораторија славних

Презентација Лабораторије славних за 2011. годину одржаће се сутра у амфитеатру 65 са почетком у 18ч.

„Лабораторија славних“ је забележила велики успех у свим земљама у којима се организује, тако да из године у годину окупља све више учесника – ове године, кроз мрежу British Council-а укључено је чак 20 земаља са 4 континента.

Више информација о овом пројекту можете пронаћи на www.britishcouncil.rs.

Кроз „Лабораторију славних“ у Србији прошло је око 40 учесника, а многи од њих су постали координатори на фестивалима науке у Србији, неки су се опробали као водитељи научних програма на РТС-у, док други пишу за научне часописе и веб портале... Међу њима се свакако истичу и студенти ЕТФ-а који су остваривали запажене наступе на овом такмичењу.

Прошле године студент нашег факултета Момир Ђекић, остварио је велики успех одневши победу на националном такмичењу и остваривши интересантан и запажен наступ на међународном такмичењу у Британији. Финалиста „Лабораторије славних 2010“ био је и Лука Глигић, тада матурант Математичке гимназије, а данас студент Електротехничког факултета.