Rešenje Dekana o statusu studenata na budžetu

UNIVERZITET U BEOGRADU – ELEKTROTEHNIČKI FAKULTET
Beograd, Bulevar kralja Aleksandra broj 73

Na osnovu člana 28 Statuta Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu a saglasno predlogu Vlade Republike Srbije za izmenu Zakona o visokom obrazovanju donosim sledeće

R  E  Š  E  Nj  E

Studenti koji su upisani u prvu godinu osnovnih studija posle stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju, mogu zadržati status studenta koji se finansira iz budžeta, odnosno mogu nastaviti studije u statusu studenta koji se finansira iz budžeta ako su u školskoj 2007/2008. godini ostvarili najmanje 42 ESPB boda pod uslovom da to odobri Skupština Srbije svojom odlukom o izmeni i dopuni Zakona o visokom obrazovanju.

Studenti iz prethodnog stava ovog rešenja su obavezni da prilikom upisa potpišu izjavu da prihvataju obavezu da plate školarinu u punom iznosu za školsku 2008/2009 ukoliko Skupština ne donese odluku o izmeni Zakona o visokom obrazovanju.

DEKAN

Prof. dr Miodrag Popović