Promocija kompanije BOSCH i takmičenja "Bosch Future Mobility Challenge"

Vreme 17. oktobar 2023. 13:00 - 14:00
Predavač Lazar Mladenović, Saša Marković, Milivoje Bulajić, Teodor Biočanin David Melegi, Nađa Dražović
Organizator ROBERT BOSCH D.O.O
Mesto Sala 55

Apstrakt predavanja:

U prvom delu predavanja biće prikazana delatnost kompanije Bosch u Srbiji sa naglaskom na aktivnosti novog Inženjerskog centra u Beogradu. Studentima će biti objašnjen i koncept studentske prakse koji u kompaniji Bosch uspešno funkcioniše već godinama. U poslednjem delu predavanja, studentima će biti predstavljen „Bosch Future Mobility Challenge“, međunarodno takmičenje studentskih ekipa u razvoju rešenja iz oblasti autonomne vožnje.

O kompaniji:

Kompanija Bosch u Srbiji od 2006. godine stvara ,,Tehnologiju za život''. Ukupno 4500 kolega radi na dve lokacije, u našoj fabrici u Pećincima i centrali na Novom Beogradu. Na lokaciji u Pećincima proizvodimo i razvijamo sisteme i metlice brisača. Na Novom Beogradu više od 400 IT profesionalaca svakodnevno radi na projektima koji oblikuju budućnost, bilo da je reč o tehnologiji senzora, softvera i usluga ili sopstvenom cloud-u za internet stvari. Samo neke od oblasti u kojima se kolege razvijaju su Data Engineering, Software Engineering, AI & Machine Learning. Jedan od ciljeva naše strategije je da do 2025. godine svaki proizvod bude povezan na internet, kao i da veštačka inteligencija igra značajnu ulogu u razvoju proizvoda.