Промоција компаније BOSCH и такмичења "Bosch Future Mobility Challenge"

Време17. октобар 2023. 13:00 - 14:00
ПредавачЛазар Младеновић, Саша Марковић, Миливоје Булајић, Теодор Биочанин Давид Мелеги, Нађа Дражовић
ОрганизаторROBERT BOSCH D.O.O
МестоСала 55

Апстракт предавања:

У првом делу предавања биће приказана делатност компаније Bosch у Србији са нагласком на активности новог Инжењерског центра у Београду. Студентима ће бити објашњен и концепт студентске праксе који у компанији Bosch успешно функционише већ годинама. У последњем делу предавања, студентима ће бити представљен „Bosch Future Mobility Challenge“, међународно такмичење студентских екипа у развоју решења из области аутономне вожње.

О компанији:

Компанија Bosch у Србији од 2006. године ствара ,,Технологију за живот''. Укупно 4500 колега ради на две локације, у нашој фабрици у Пећинцима и централи на Новом Београду. На локацији у Пећинцима производимо и развијамо системе и метлице брисача. На Новом Београду више од 400 ИТ професионалаца свакодневно ради на пројектима који обликују будућност, било да је реч о технологији сензора, софтвера и услуга или сопственом cloud-у за интернет ствари. Само неке од области у којима се колеге развијају су Data Engineering, Software Engineering, AI & Machine Learning. Један од циљева наше стратегије је да до 2025. године сваки производ буде повезан на интернет, као и да вештачка интелигенција игра значајну улогу у развоју производа.