Da li je fotonika dorasla izazovima modernog računarstva?

Vreme 27. decembar 2022. 17:00
Predavač dr Angelina Totović
Mesto Sala 59

Četvrto predavanje ovogodišnjih Dana Fotonike biće održano u utorak 27.12.2022 godine sa početkom u 17č. u sali 59. Predavanje će biti organizovano u formatu razgovora sa dr Angelinom Totović na temu:

Da li je fotonika dorasla izazovima modernog računarstva?

Dr Angelina Totović, bivša studentkinja i asistentkinja na Elektrotehničkom fakultetu, odnedavno je zaposlena u jednoj perspektivnoj startap kompaniji u Americi. Iz ugla svoje trenutne pozicije, koja je na samoj oštrici komercijalizacije naučnih istraživanja, rado će objasniti koji su to izazovi sa kojima se suočavaju data centri i uopšte računarstvo danas, zašto elektronika ima problema da efikasno odgovori na te izazove, šta je to heterogeno računarstvo i koja je uloga fotonike u toj oblasti, kao i kako se računarstvo u domenu fotonike razlikuje od klasičnog računarstva zasnovanog na elektronici, sa posebnim akcentom na mašinsko učenje… Pripremite se razgovor i dođite!