Low-cost multispectral camera for Precision Farming Application

Vreme 16. novembar 2022. 19:00
Predavač prof. Marko Barjaktarović
Mesto sala 55

Predavanje prof. Marka Barjaktarovića na temu "Low-cost multispectral camera for Precision Farming Application" biće održano u sredu, 16.11.2022 god. sa početkom u 19h u sali 55.

Izlaganje će predstaviti tekući projekat „Dostupna multispektralna kamera za preciznu poljoprivrednu primenu“, koje sprovodi dr Marko Barjaktarović, vanredni profesor na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Projekat MCAPEFA je finansiran kroz program istraživanja i inovacija Evropske unije Horizon 2020 u okviru akcije Marie Sklodowska-Curie, a realizuje se u laboratoriji za daljinsku detekciju na Univerzitetu u Trentu, Italija. Predavanje će nakon kratkog uvoda u oblast daljinske detekcije (Remote Sensing), ukazati na mogućnosti njene primene u preciznoj poljoprivredi, a zatim predstaviti sve faze razvoja multispektralne kamere, počev od odabira komponenti, pa sve do kalibracije. U zaključku će biti prikazani rezultati najnovijih eksperimenata koji su sprovedeni u cilju istraživanja mogućnosti ranog otkrivanja bolesti vinove loze "Flavescence dorée" pomoću prototipa uređaja.