Low-cost multispectral camera for Precision Farming Application

Време16. новембар 2022. 19:00
Предавачпроф. Марко Барјактаровић
Местосала 55

Предавање проф. Марка Барјактаровића на тему "Low-cost multispectral camera for Precision Farming Application" биће одржано у среду, 16.11.2022 год. са почетком у 19h у сали 55.

Излагање ће представити текући пројекат „Доступна мултиспектрална камера за прецизну пољопривредну примену“, које спроводи др Марко Барјактаровић, ванредни професор на Електротехничком факултету Универзитета у Београду. Пројекат MCAPEFA је финансиран кроз програм истраживања и иновација Европске уније Horizon 2020 у оквиру акције Marie Sklodowska-Curie, а реализује се у лабораторији за даљинску детекцију на Универзитету у Тренту, Италија. Предавање ће након кратког увода у област даљинске детекције (Remote Sensing), указати на могућности њене примене у прецизној пољопривреди, а затим представити све фазе развоја мултиспектралне камере, почев од одабира компоненти, па све до калибрације. У закључку ће бити приказани резултати најновијих експеримената који су спроведени у циљу истраживања могућности раног откривања болести винове лозе "Flavescence dorée" помоћу прототипа уређаја.