Prijavite se za predavanje Majkrosoft razvojnog centra – „Od duži do kontinenta: Kako nam geometrija pomaže da isprogramiramo bolju mapu.“

Vreme 05. april 2022. 16:00 - 17:00
Predavač Nikola Bebić softverski inženjer, Milica Batinić softverski inženjer
Mesto Onlajn predavanje na platformi Microsoft Teams

Apstrakt predavanja:

Od duži do kontinenta: Kako nam geometrija pomaže da napravimo bolju mapu.

Majkrosoft razvojni centar u saradnji sa studentskom organizacijom EESTEC Beograd, organizuje onlajn predavanje za studente Elektrotehničkog fakulteta. Softverski inženjeri iz Maps tima Milica Batinić i Nikola Bebić, održaće predavanje na temu „Od duži do kontinenta: Kako nam geometrija pomaže da isprogramiramo bolju mapu.“

Lepota posla softverskog inženjera leži u tome da nikada ne znate koji je to alat koji će vam sledeće trebati za rešavanje problema koji su pred vama. Kada ste u poslu pravljenja mapa, ispostavlja se da je vaš najbolji prijatelj upravo oblast koju ste učili u srednjoj školi – geometrija. Na ovom predavanju cilj nam je da vam pokažemo zanimljive primene geometrije u programiranju i kreiranju mape ispunjene podacima koji nam svakodnevicu čine lakšom.

O kompaniji:

Majkrosoft razvojni centar Srbija je osnovan 2005.godine kao četvrti po redu razvojni centar ove kompanije u svetu, i čini ga više od 500 vrhunskih stručnjaka iz oblasti kompjuterskih nauka i primenjene matematike. U razvojnom centru u Beogradu nastaju proizvodi i inovacije koje se primenjuju na globalnom nivou od strane miliona korisnika. Majkrosoft razvojni centar nastavlja da raste nakon što je u poslednjih godinu dana doživeo ekspanziju sa više od 100 novih zaposlenih iz Srbije, regiona, ali i ostatka sveta, čime opravdava titulu najpoželjnijeg IT poslodavca u zemlji.

• /uploads/attachment/najava/439/Maps-Poster-1.png