Пријавите се за предавање Мајкрософт развојног центра – „Од дужи до континента: Како нам геометрија помаже да испрограмирамо бољу мапу.“

Време05. април 2022. 16:00 - 17:00
ПредавачНикола Бебић софтверски инжењер, Милица Батинић софтверски инжењер
МестоОнлајн предавање на платформи Microsoft Teams

Апстракт предавања:

Од дужи до континента: Како нам геометрија помаже да направимо бољу мапу.

Мајкрософт развојни центар у сарадњи са студентском организацијом EESTEC Београд, организује онлајн предавање за студенте Електротехничког факултета. Софтверски инжењери из Maps тима Милица Батинић и Никола Бебић, одржаће предавање на тему „Од дужи до континента: Како нам геометрија помаже да испрограмирамо бољу мапу.“

Лепота посла софтверског инжењера лежи у томе да никада не знате који је то алат који ће вам следеће требати за решавање проблема који су пред вама. Када сте у послу прављења мапа, испоставља се да је ваш најбољи пријатељ управо област коју сте учили у средњој школи – геометрија. На овом предавању циљ нам је да вам покажемо занимљиве примене геометрије у програмирању и креирању мапе испуњене подацима који нам свакодневицу чине лакшом.

О компанији:

Мајкрософт развојни центар Србија је основан 2005.године као четврти по реду развојни центар ове компаније у свету, и чини га више од 500 врхунских стручњака из области компјутерских наука и примењене математике. У развојном центру у Београду настају производи и иновације које се примењују на глобалном нивоу од стране милиона корисника. Мајкрософт развојни центар наставља да расте након што је у последњих годину дана доживео експанзију са више од 100 нових запослених из Србије, региона, али и остатка света, чиме оправдава титулу најпожељнијег IT послодавца у земљи.

• /uploads/attachment/najava/439/Maps-Poster-1.png