PROMOCIJA SMERA BIOMEDICINSKI I EKOLOŠKI INŽENJERING Predavanje na temu ENDOSKOPIJA I ELEKTROHIRURGIJA

Vreme 27. maj 2019. 18:00
Predavač Goran Bukonja
Organizator Doc. dr Koviljka Stanković
Mesto Sala 61

U okviru promocije smera Biomedicinski i ekološki inženjering biće održan ciklus predavanja iz više različitih oblasti koje pripadaju ovom usmerenju. Predavači su bivši studenti Elektrotehničkog fakulteta sa smera Biomedicinski i ekološki inženjering koji žive i rade u Srbiji. Naš cilj je da tokom ovih susreta starije kolege prenesu mlađima svoja iskustva u okvirima profesionalnog kretanja i napredovanja i pokušaju da daju odgovor na pitanje - šta posle studija?

U ponedeljak 27/5/2019 naš bivši student Goran Bukonja održaće predavanje na temu ENDOSKOPIJA I ELEKTROHIRURGIJA. Endoskopija spada u red  minimalno-invazivnih dijagnostičkih metoda u medicini u kojoj se koristi kamera sa fiber optičkim senzorima za vizuelizaciju šupljina u tkivu. Elektrohirurgija predstavlja primenu visokofrekventnih struja na biološka tkiva, kao sredstvo za sečenje ili koagulaciju. Koja je i kolika je uloga elektrotehnike i naprednih tehnologija u ovim  dijagnostičkim, terapijskim i interventnim procedurama saznaćemo od našeg sagovornika.

Nadamo se da ćete izdvojiti vreme da se družite sa nama!