ПРОМОЦИЈА СМЕРА БИОМЕДИЦИНСКИ И ЕКОЛОШКИ ИНЖЕЊЕРИНГ Предавање на тему ЕНДОСКОПИЈА И ЕЛЕКТРОХИРУРГИЈА

Време27. мај 2019. 18:00
ПредавачГоран Букоња
ОрганизаторДоц. др Ковиљка Станковић
МестоСала 61

У оквиру промоције смера Биомедицински и еколошки инжењеринг биће одржан циклус предавања из више различитих области које припадају овом усмерењу. Предавачи су бивши студенти Електротехничког факултета са смера Биомедицински и еколошки инжењеринг који живе и раде у Србији. Наш циљ је да током ових сусрета старије колеге пренесу млађима своја искуства у оквирима професионалног кретања и напредовања и покушају да дају одговор на питање - шта после студија?

У понедељак 27/5/2019 наш бивши студент Горан Букоња одржаће предавање на тему ЕНДОСКОПИЈА И ЕЛЕКТРОХИРУРГИЈА. Ендоскопија спада у ред  минимално-инвазивних дијагностичких метода у медицини у којој се користи камера са фибер оптичким сензорима за визуелизацију шупљина у ткиву. Електрохирургија представља примену високофреквентних струја на биолошка ткива, као средство за сечење или коагулацију. Која је и колика је улога електротехнике и напредних технологија у овим  дијагностичким, терапијским и интервентним процедурама сазнаћемо од нашег саговорника.

Надамо се да ћете издвојити време да се дружите са нама!