Prezentacija zajedničkog Erasmus+ programa za master studije između Johannes Kepler univerziteta Linc i Elektrotehničkog fakulteta, Univerzitet u Beogradu

Vreme 12. decembar 2018. 10:00
Predavač Margherita Matzer
Mesto Sala 104, Elektrotehnički fakultet, Bulevar kralja Aleksandra 73

Apstrakt predavanja:

U sredu 12. decembra 2018. na Elektrotehničkom fakultetu, Bulevar kralja Aleksandra 73 u sali 104, u 10 časova biće održana prezentacija Univerziteta Johannes Kepler (JKU) u Lincu, Austrija. Prezentaciju će držati diplomirani inženjer Margherita Matzer, student doktorskih studija na JKU i namenjena je studentima završne godine osnovnih studija kao i master studentima ali i profesorima i istraživačima koji su zainteresovani da saznaju nešto više o JKU.

O predavaču:

Margherita Matzer je student doktorskih studija u grupi za kvantne materijale u okviru Instituta za poluprovodnike i fiziku čvrstog stanja, JKU. Završila je tehničku fiziku na JKU a za master tezu je istraživala nitridna jedinjenja u poluprovodnicima. U toku istraživanja na doktorskoj tezi bavi se karakterizacijom spinskih talasa, magnetizmom i spintronikom u feromagnetnim materijalima.