Презентација заједничког Erasmus+ програма за мастер студије између Johannes Kepler универзитета Линц и Електротехничког факултета, Универзитет у Београду

Време12. децембар 2018. 10:00
ПредавачMargherita Matzer
МестоСала 104, Електротехнички факултет, Булевар краља Александра 73

Апстракт предавања:

У среду 12. децембра 2018. на Електротехничком факултету, Булевар краља Александра 73 у сали 104, у 10 часова биће одржана презентација Универзитета Johannes Kepler (JKU) у Линцу, Аустрија. Презентацију ће држати дипломирани инжењер Margherita Matzer, студент докторских студија на ЈКУ и намењена је студентима завршне године основних студија као и мастер студентима али и професорима и истраживачима који су заинтересовани да сазнају нешто више о ЈКУ.

О предавачу:

Margherita Matzer је студент докторских студија у групи за квантне материјале у оквиру Института за полупроводнике и физику чврстог стања, ЈКУ. Завршила је техничку физику на ЈКУ а за мастер тезу је истраживала нитридна једињења у полупроводницима. У току истраживања на докторској тези бави се карактеризацијом спинских таласа, магнетизмом и спинтроником у феромагнетним материјалима.