Nedelja svesti o mozgu BAW 2014 (Brain Awareness Week)

Vreme 27. decembar 2013. 12:17
Organizator Laboratorija za Biomedicinsku Instrumentaciju i Tehnologije, BMIT , Univerzitet u Beogradu - Elektrotehnički fakultet
Mesto Univerzitet u Beogradu - Elektrotehnički fakultet

Počevši od 2014. godine, godišnji Zbornik sa apstraktima će se objavljivati. Više informacija možete naći ovde.

Prijave za najbolji studentski projekat su u toku! Poziv za takmičenje možete naći ovde.

Rezime:

Počev od 2011. godine, grupa za Biomedicinsko Instrumentaciju i Tehnologije, BMIT, na Univerzitetu u Beogradu - Elektrotehnički fakultet organizuje seminar u toku Nedelje svesti o mozgu (BAW - Brain Awareness Week).

Doktorski, master i studenti osnovnih studija prikazaće svoje rezultate u oblasti akvizicije, obrade i analize elektrofizioloških signala (moždanih, mišićnih i drugih). Naučni rad je namenjen poboljšanju: 1) metoda terapije u okviru neurorehabilitacije osoba npr. posle moždanog udara ili sa epilepsijom; 2) metoda fiziološkog testiranja; 3) obezbeđivanju novog komunikacionog kanala kroz Mozak-Računar interfejs (BCI-Brain Computer Interface). BAW 2014 skup uključuje seriju predavanja, poster sekciju, interaktivne demonstracije i takmičenje između učesnika skupa.