Недеља свести о мозгу BAW 2014 (Brain Awareness Week)

Време27. децембар 2013. 12:17
ОрганизаторЛабораторија за Биомедицинску Инструментацију и Технологије, БМИТ , Универзитет у Београду - Електротехнички факултет
МестоУниверзитет у Београду - Електротехнички факултет

Почевши од 2014. године, годишњи Зборник са апстрактима ће се објављивати. Више информација можете наћи овде.

Пријаве за најбољи студентски пројекат су у току! Позив за такмичење можете наћи овде.

Резиме:

Почев од 2011. године, група за Биомедицинско Инструментацију и Технологије, БМИТ, на Универзитету у Београду - Електротехнички факултет организује семинар у току Недеље свести о мозгу (BAW - Brain Awareness Week).

Докторски, мастер и студенти основних студија приказаће своје резултате у области аквизиције, обраде и анализе електрофизиолошких сигнала (можданих, мишићних и других). Научни рад је намењен побољшању: 1) метода терапије у оквиру неурорехабилитације особа нпр. после можданог удара или са епилепсијом; 2) метода физиолошког тестирања; 3) обезбеђивању новог комуникационог канала кроз Мозак-Рачунар интерфејс (BCI-Brain Computer Interface). BAW 2014 скуп укључује серију предавања, постер секцију, интерактивне демонстрације и такмичење између учесника скупа.