Energy harvesting from and optical imaging of the inner ear: Implications for diagnosis and therapy

Vreme 19. novembar 2013. 19:07
Predavač Konstantina Stankovic, M.D., Ph.D.
Mesto sala 64, ETF

Izvlačenje energije iz unutrašnjeg uva i optička slika uva: koristi za dijagnozu i terapiju gubitka sluha
prof. dr Konstantina Stanković,
Medicinski fakultet Univerziteta Harvard

utorak, 19. novembar 2013. u 13 časova
Elektrotehnički fakultet Univerziteta u Beogradu, sala 64

Prof. dr Konstantina Stanković aktivan je neurotološki hirurg i naučnica koja se bavi neurologijom uva i rukovodi laboratorijom na Medicinskom fakultetu Univerziteta Harvard / Bolnici za oko i uvo i Opštoj bolnici Masačusetsa, koje su vodeće institucije iz oblasti. Njena istraživanja se posebno bave gubitkom sluha, što je najčešći senzorski nedostatak u svetu. Ovo predavanje će opisati njen rad na izvlačenju energije iz unutrašnjeg uva za rad elektronike, kao i za dobijanje optičke slike unutrašnjeg uva radi uspostavljanja dijagnoze na nivou ćelije i prateće terapije. Osnovne studije iz fizike i iz molekularne biologije, kao i doktorat iz ovih oblasti završila je na Masačusetskom institutu tehnologije (MIT) a istovremeno je završila i Medicinski fakultet Univerziteta Harvard sa najvišim počastima (Magna Cum Laude). Na Harvardu je specijalizirala otolaringologiju, a supspecijalizirala neurotologiju – hirurgiju glave. Članica je izvršnog odbora i predsedništva Američkog društva za sluh. Dobitnica je mnogih nagrada, uključujući godišnju nagradu MIT za izuzetne žene koje su postigle najviši stepen akademske izuzetnosti i profesionalnog ostvarenja, Henri Asburi Kristian nagradu za izvanredne rezultate u istraživanju i akademskom radu Medicinskog fakulteta Univerziteta Harvard, nagradu Hauard Hjus, kao i nagradu Nacionalne organizacije za istraživanja u oblasti sluha SAD.

Energy extraction from and optical imaging of the inner ear:
Implications for diagnosis and therapy of hearing loss
Konstantina Stankovic is a practicing neurotologic surgeon and auditory neuroscientist at Harvard Medical School, Massachusetts Eye and Ear Infirmary, and Massachusetts General Hospital. Her research focus is hearing loss – the most common sensory deficit in the world. Her talk will describe her recent work on energy extraction from the inner ear to run electronics, and optical imaging of the inner ear for cellular-level diagnosis and therapy. She trained at Massachusetts Institute of Technology (BS degrees in physics and molecular biology, PhD degree) and Harvard (MD degree, residency in otolaryngology, clinical fellowship in neurotology – skull base surgery). She is a member of the executive board and president elect of the American Auditory Society. She has received numerous awards, including the Association of M.I.T. Alumnae annual award given to the outstanding senior woman for the highest degree of academic excellence and professional promise, the Henry Asbury Christian Award for outstanding performance in research and scholarly activities, Harvard Medical School, and the Howard Hughes Medical Institute postdoctoral research fellowship for physicians and young investigator award from the National Organization for Hearing Research.

Detaljnije o predavaču: http://www.masseyeandear.org/find-a-physician/details?physician_id=945074