Energy harvesting from and optical imaging of the inner ear: Implications for diagnosis and therapy

Време19. новембар 2013. 19:07
ПредавачKonstantina Stankovic, M.D., Ph.D.
Местосала 64, ЕТФ

Извлачење енергије из унутрашњег ува и оптичка слика ува: користи за дијагнозу и терапију губитка слуха
проф. др Константина Станковић,
Медицински факултет Универзитета Харвард

уторак, 19. новембар 2013. у 13 часова
Електротехнички факултет Универзитета у Београду, сала 64

Проф. др Константина Станковић активан је неуротолошки хирург и научница која се бави неурологијом ува и руководи лабораторијом на Медицинском факултету Универзитета Харвард / Болници за око и уво и Општој болници Масачусетса, којe су водеће институције из области. Њена истраживања се посебно баве губитком слуха, што је најчешћи сензорски недостатак у свету. Ово предавање ће описати њен рад на извлачењу енергије из унутрашњег ува за рад електронике, као и за добијање оптичке слике унутрашњег ува ради успостављања дијагнозе на нивоу ћелије и пратеће терапије. Основне студије из физике и из молекуларне биологије, као и докторат из ових области завршила је на Масачусетском институту технологије (МИТ) а истовремено је завршила и Медицински факултет Универзитета Харвард са највишим почастима (Magna Cum Laude). На Харварду је специјализирала отоларингологију, а супспецијализирала неуротологију – хирургију главе. Чланица је извршног одбора и председништва Америчког друштва за слух. Добитница је многих награда, укључујући годишњу награду МИТ за изузетне жене које су постигле највиши степен академске изузетности и професионалног остварења, Хенри Асбури Кристиан награду за изванредне резултате у истраживању и академском раду Медицинског факултета Универзитета Харвард, награду Хауард Хјус, као и награду Националне организације за истраживања у области слуха САД.

Energy extraction from and optical imaging of the inner ear:
Implications for diagnosis and therapy of hearing loss
Konstantina Stankovic is a practicing neurotologic surgeon and auditory neuroscientist at Harvard Medical School, Massachusetts Eye and Ear Infirmary, and Massachusetts General Hospital. Her research focus is hearing loss – the most common sensory deficit in the world. Her talk will describe her recent work on energy extraction from the inner ear to run electronics, and optical imaging of the inner ear for cellular-level diagnosis and therapy. She trained at Massachusetts Institute of Technology (BS degrees in physics and molecular biology, PhD degree) and Harvard (MD degree, residency in otolaryngology, clinical fellowship in neurotology – skull base surgery). She is a member of the executive board and president elect of the American Auditory Society. She has received numerous awards, including the Association of M.I.T. Alumnae annual award given to the outstanding senior woman for the highest degree of academic excellence and professional promise, the Henry Asbury Christian Award for outstanding performance in research and scholarly activities, Harvard Medical School, and the Howard Hughes Medical Institute postdoctoral research fellowship for physicians and young investigator award from the National Organization for Hearing Research.

Детаљније о предавачу: http://www.masseyeandear.org/find-a-physician/details?physician_id=945074