Doktorske studije u Singapuru

Vreme 13. decembar 2012. 17:00
Predavač Prof. Kyriakos Mouratidis, School of Information Systems (SIS) Singapore Management University (SMU)
Mesto ETF, sala 61

Opis:

Profesor Kiriakos Muratidis, koji dolazi sa Fakulteta za informacione sisteme na Univerzitetu za menadžment u Singapuru, govoriće o doktorskim programima na njihovom univerzitetu. Prezentacija će obuhvatiti osnovne informacije o Singapuru, njegovom univerzitetu i fakultetu. Glavni deo prezentacije će dati opis strukture doktorskih studija, načine stipendiranja studenata, kao i ključne karakteristike tog programa, koji ga čini različitim u odnosu na druge doktorske studije iz ove oblasti. Drugi deo predavanja biće posvećen istraživačkom centru, koje je formirao Univerzitet za menadžment u Singapuru sa Univerzitetom Karnegi-Melon u SAD, kao i mogućnost izrade doktorske teze na Univerzitetu Karnegi-Melon u trajanju od 10 meseci. Predavanje će se nastaviti mogućnostima zapošljavanja studenata koji doktoriraju, a na kraju su predviđena i pitanja publike.

Biografija:

Profesor Kiriakos Muratidis, docent Fakulteta za informacione sisteme na Univerzitetu za menadžment u Singapuru, diplomirao je na Univerzitetu Aristotel u Solunu (Grčka), a doktorirao na Univerzitetu za kompjuterske nauke i tehnologije u Hong Kongu (Hong Kong). Njegova glavna istraživačka oblast su prostorne baze podataka, sa fokusom na kontinuirane obrade upita, „road network“ baze i prostorne optimizacije problema.