Докторске студије у Сингапуру

Време13. децембар 2012. 17:00
ПредавачProf. Kyriakos Mouratidis, School of Information Systems (SIS) Singapore Management University (SMU)
МестоЕТФ, сала 61

Опис:

Професор Кириакос Муратидис, који долази са Факултета за информационе системе на Универзитету за менаџмент у Сингапуру, говориће о докторским програмима на њиховом универзитету. Презентација ће обухватити основне информације о Сингапуру, његовом универзитету и факултету. Главни део презентације ће дати опис структуре докторских студија, начине стипендирања студената, као и кључне карактеристике тог програма, који га чини различитим у односу на друге докторске студије из ове области. Други део предавања биће посвећен истраживачком центру, које је формирао Универзитет за менаџмент у Сингапуру са Универзитетом Карнеги-Мелон у САД, као и могућност израде докторске тезе на Универзитету Карнеги-Мелон у трајању од 10 месеци. Предавање ће се наставити могућностима запошљавања студената који докторирају, а на крају су предвиђена и питања публике.

Биографија:

Професор Кириакос Муратидис, доцент Факултета за информационе системе на Универзитету за менаџмент у Сингапуру, дипломирао је на Универзитету Аристотел у Солуну (Грчка), а докторирао на Универзитету за компјутерске науке и технологије у Хонг Конгу (Хонг Конг). Његова главна истраживачка област су просторне базе података, са фокусом на континуиране обраде упита, „road network“ базе и просторне оптимизације проблема.