O pravcima razvoja elektronike

Vreme 28. maj 2012. 08:46
Predavač Dr Borivoje Nikolić, Professor, Department of EECS University of California at Berkeley
Mesto sala 61

Rezime:

Elektronska industrija u svetu je ogromna sa prihodima koji prevazilaze 300 milijardi dolara godišnje, i nastavlja da raste sa preko 5% svake godine. Potreba za stalnim i održivim razvojem elektronike ostavlja široke mogućnosti za doprinose u istraživanju u mnogim oblastima, kao što su telekomunikacije, efikasni računari ili bazični razvoj poluprovodničkih komponenti. Shodno tome, profesor Nikolić će diskutovati o nekim od pravaca razvoja elektronike u budućnosti i predstaviti neke od tekućih univerzitetskih istraživačkih projekata iz oblasti mobilnih komunikacija, kao i onih veoma uspešnih iz prošlosti. Takođe, u okviru predavanja, profesor Nikolić će predstaviti neke specifičnosti studiranja u SAD, kao i tipične putanje u karijerama bivših studenata.

Predavač:

Borivoje Nikolić je diplomirao i magistrirao na ETF-u u Beogradu 1992. i 1994. godine respektivno, gde je neko vreme radio kao asistent. Dve godine je radio u Silicon Systems, Inc, Texas Instruments Storage Products Group. Doktorirao je na University of California at Davis 1999. godine. Nakon toga je počeo da predaje na University of California, Berkeley i sada je redovni profesor. Trenutno je i naučni direktor u Berkeley Wireless Research Center. Bavi se projektovanjem digitalnih i analognih integrisanih kola, kao i VLSI implementacijom komunikacionih i algoritama za obradu signala