Program Prakse CETIN Pioniri

O nama

Jedina stvar koja se deljenjem množi je znanje. Mi smo CETIN Srbija i želimo da podelimo znanje iz naše baze, kao i entuzijazam koji negujemo prema poslu, sa talentovanim studentima ETF-a.

Našu kompaniju čini skoro 300 izuzetno veštih, motivisanih i talentovanih pojedinaca, a čak 100 naših inženjera diplomci su ETF-a. Njihova stručnost i posvećenost omogućava nam da pružimo fiksne i mobilne infrastrukturne usluge za telekomunikacione operatere, provajdere internet usluga i druge kompanije u Srbiji i regionu. Tehnologija je suština našeg postojanja, mi gradimo, upravljamo i održavamo telekomunikacione sisteme.

CETIN Srbija je osnovan u julu 2020. godine, izdvajanjem od matične kompanije Telenor Srbija. Deo smo CETIN Grupe, koju čine 4 velika infrastrukturna operatora, CETIN Češka Republika, CETIN Mađarska, CETIN Bugarska i CETIN Srbija, sa skoro 3000 zaposlenih.

Više o nama možeš videti na : www.cetin.rs

Pozivamo te da se prijaviš ako si:

• Student završne godine ETF-a
  • Želiš da završiš obaveznu stručnu praksu
  • Želiš da vidiš kako izgledaju realni inženjerski zadaci
  • Voliš da istražuješ trase kojima možeš da dođeš do cilja i rešenja
  • Kada dobiješ neki zadatak, tvoja radoznalost i prilagodljivost dolaze do izražaja
  • Želiš da imaš inspiraciju prilikom potrage za prvim poslom i dobiješ smernice za svoju karijeru

Cilj programa:

Biti Pionir znači biti među prvima koji istražuju neko novo polje ili iskustvo. Zato smo naš program i nazvali CETIN Pioniri, a osmišljen je posebno za studente ETF-a, tako da osete prirodnu vezu između teorije i konkretne primene znanja u praksi. Imaćeš priliku da osetiš atmosferu prijateljskog radnog okruženja, gde su autonomija, odgovornost, timski rad i poštovanje suština naših radnih dana.

Šta ti nudimo?

Praksa je koncipirana tako da ćemo svakoga dana imati predavanje na odabranu temu u vezi sa planiranjem, realizacijom i upravljanjem:

• javnim radio mrežama, principi i alati koji se koriste u radio planiranju, principi koegzistencije različitih radio-tehnologija i generacija,
  • transportnim mrežama visokog kapaciteta i pouzdanosti, uključujući radio-linkove, optičku infrastrukturu i dominantnu tehniku realizacije multifunkcionalnih transportnih servisa - IP/MPLS,
  • jezgrom mreže i servisa, uključujući paketsku i komutaciju kanala, uključujući i opis elemenata mreže i servisa i njihovih funkcija,
  • kompanijskim (enterprise) mrežama, uključujući i osnovne security elemente na nivou kontrole pristupa i korišćenih servisa,
  • IT sistemima koji se koriste u virtuelizaciji profesionalnih telekomunikacionih platformi,
  • kvalitetom rada mreže, uključujući opis alata koje se koriste i ključni pokazatelji,
  • data centrima i sistemima napajanja,
  • komercijalnim specifičnostima i ulozi inženjera u kontaktu sa korisnicima

Program prakse traje mesec dana, kombinujući uživo i online predavanja i vežbe, u fiksnim satnicama, u grupi do 10 praktikanata.

• Imaćeš priliku da vidiš naš operativni centar i najveći CETIN data centar
  • Razgovaraćemo o tome šta je od veština potrebno za rad u kolektivu i na šta obratiti pažnju, od pisanja prijave za posao na dalje
  • Prisustvovaćeš treningu na temu liderstva
  • Čućeš interesantne karijerne priče naših zaposlenih
  • Uslov za dobijanje sertifikata o završenoj praksi je prisustvo na svim predavanjima u okviru programa

Biografiju i kratko motivaciono pismo nam možeš poslati do 20. aprila, na engleskom jeziku.

Početak prakse je y maju mesecu.

Konkuriši ovde: https://careers.ceetelcogroup.com/cetin/job/Beograd-Program-Prakse-CETIN-Pioniri-11070/910302501/

• /uploads/attachment/vest/2742/cetin-logo.png