Program plaćene studentske prakse – IRITEL a.d. Beograd

O nama

IRITEL a.d. Beograd iza sebe ima 55 godina uspešnog rada u oblasti elektronike i telekomunikacija. Više decenija smo lideri u ovom delu Evrope u razvoju, proizvodnji i implementaciji OTN/DWDM/ROADM, CWDM i NG-SDH optičkih transportnih sistema čiji bitski protoci prevazilaze 25 Tb/s po jednom optičkom vlaknu i osnova su svih savremenih optičkih transportnih mreža.

Pozivamo studente Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu koji su željni sticanja novih znanja i napredovanja da se pridruže našem razvojnom timu kroz program plaćene prakse.

Opis prakse

U okviru svojih razvojnih projekata IRITEL je osmislio više raznovrsnih, tehnološki aktuelnih i raznolikih tema za studentsku plaćenu praksu. Kandidati za praksu su studenti 3. i 4. godine osnovnih akademskih studija, kao i polaznici master studija ETF-a. Trajanje prakse je od 2 do 6 meseci, a biće određeno u dogovoru sa kandidatom, u zavisnosti od odabrane teme. Onima koji uspešno prođu praksu biće ponuđeno stalno zaposlenje.

Kandidatima će biti ponuđena i mogućnost izrade diplomskih i master radova, kao i obavljanje obavezne prakse.

Predložene teme prakse

• rad na embedded softveru i hardveru nove IRITEL OT600G optičke 5G platforme
  • razvoj ROADM FlexGrid softverskih modula na NMS IRITEL SUNCE-O
  • hardverski dizajn host compliance modula za testiranje PAM4 56Gb/s diferencijalnih linkova