Rezultati konkursa ETF BAFA za najbolje diplomske radove 2020. godine

Na osnovu Konkursa za nagradu BAFA USA za najbolje diplomske radove u školskoj 2019/2020, objavljujemo odluku Komisije za pregled prijavljenih diplomskih radova o nagrađenim radovima.

Bilo je 12 kandidata, svi kandidati su zadovoljili kriterijume uslova konkursa, a njihovi radovi su ocenjeni visokim ocenama od strane anonimnih, kvalifikovanih recenzenata (profesori Elektrotehničkog fakulteta).

Nagradu za najbolji diplomski rad od po 500 američkih dolara, ravnopravno dele:

Stevan Jokić
za rad čiji je naslov
Analiza zagrevanja fotonaponskog modula primenom metode konačnih elemenata,
mentor:  dr
Željko Đurišić, vanredni profesor

Stefan Stojanović
CMOS 5G prijemnik za 3.6 GHz opseg učestanosti sa mikserom na ulazu,
Radivoje Đurić, vanredni profesor

Filip Krajinić
Holografsko ispitivanje Faradejevog efekta,
Peđa Mihailović, vanredni profesor

Marko Cimbaljević
za rad čiji je naslov
Potiskivanje buke ventilatora adaptivnom obradom automatski snimljenih audio signala,
Jelena Ćertić, vanredni profesor

Predstavnik ETF BAFA će uručiti nagrade prilikom posete Beogradu u prvoj polovini juna, a dobitnici će o tačnom vremenu i mestu biti blagovremeno obavešteni.

Rezultati konkursa za ETF BAFA stipendije 2020/21 godine

Na osnovu Konkursa za ETF BAFA USA stipendije za školsku 2020/2021, objavljujemo odluku Komisije za stipendije.

Bilo je 14 kandidata, uključujući studente III i IV godine osnovnih studija, kao i master i doktorskih studija. Svi kandidati su zadovoljili kriterijume uslova konkursa, sa prijavama izuzetno visokog kvaliteta.

Komisija za stipendije ETF BAFA USA je donela odluku da se ovogodišnje nagrade u iznosu od 800 američkih dolara dodele sledećim studentima IV godine studijskog programa osnovnih akademskih studija Elektrotehnika i računarstvo:

Anđela Kostić, modul Elektronika

Staša Kostić,  modul Elektronika

Darko Golubović, modul Signali i sistemi

Stipendije će biti uplaćene studentima na bankovni račun. Čestitamo dobitnicima i zahvaljujemo se svim kandidatima na učešću na ETF BAFA USA konkursu.