Резултати конкурса ЕТФ БАФА за најбоље дипломске радове 2020. године

На основу Конкурса за награду BAFA USA за најбоље дипломске радове у школској 2019/2020, објављујемо одлуку Комисије за преглед пријављених дипломских радова о награђеним радовима.

Било је 12 кандидата, сви кандидати су задовољили критеријуме услова конкурса, а њихови радови су оцењени високим оценама од стране анонимних, квалификованих рецензената (професори Електротехничког факултета).

Награду за најбољи дипломски рад од по 500 америчких долара, равноправно деле:

Стеван Јокић
за рад чији је наслов
Анализа загревања фотонапонског модула применом методе коначних елемената,
ментор:  др
Жељко Ђуришић, ванредни професор

Стефан Стојановић
CMOS 5G пријемник за 3.6 GHz опсег учестаности са миксером на улазу,
Радивоје Ђурић, ванредни професор

Филип Крајинић
Холографско испитивање Фарадејевог ефекта,
Пеђа Михаиловић, ванредни професор

Марко Цимбаљевић
за рад чији је наслов
Потискивање буке вентилатора адаптивном обрадом аутоматски снимљених аудио сигнала,
Јелена Ћертић, ванредни професор

Представник ЕТФ БАФА ће уручити награде приликом посете Београду у првој половини јуна, а добитници ће о тачном времену и месту бити благовремено обавештени.

Резултати конкурса за ЕТФ БАФА стипендије 2020/21 године

На основу Конкурса за ETF BAFA USA стипендије за школску 2020/2021, објављујемо одлуку Комисије за стипендије.

Било је 14 кандидата, укључујући студенте III и IV године основних студија, као и мастер и докторских студија. Сви кандидати су задовољили критеријуме услова конкурса, са пријавама изузетно високог квалитета.

Комисија за стипендије ETF BAFA USA је донела одлуку да се овогодишње награде у износу од 800 америчких долара доделе следећим студентима IV године студијског програма основних академских студија Електротехника и рачунарство:

Анђела Костић, модул Електроника

Сташа Костић,  модул Електроника

Дарко Голубовић, модул Сигнали и системи

Стипендије ће бити уплаћене студентима на банковни рачун. Честитамо добитницима и захваљујемо се свим кандидатима на учешћу на ETF BAFA USA конкурсу.