Pozicije za studente master studija: Embedded HW/SW and Signal Processing

Kompanija NovelIC Microsystems (www.novelic.com) je firma koja  se bavi razvojem i projektovanjem integrisanih kola i sistema u analognom i digalnom domenu, implementacijom na ASIC,FPGA i DSP platformama, obradom signala i projektovanjem namenskih računarskih sistema(embedded systems).

Zadovoljstvo nam je da objavimo poziv za poziciju:

Inženjer-praktikant - EmbeddedHW/SW&Signal Processing (2 pozicije)

Pozicije su namenjene najboljim studentima master studija elektrotehničkog fakulteta,kao i sveže diplomiranim inženjerima,  spremnim  da uče  algoritme, softverske alate i hardver, koji su teorijski na nivou master studija na najboljim univerzitetima u svetu, a koji će se koristiti direktno u industriji. Rad bi bio u paru (2 studenta) pod mentorstvom iskusnog inženjera. Tema je vezana za razvoj alogoritama za obradu signala, hardvera i softvera za „embedded“ sistem koji evaluira radarski senzor.

Praksa bi trajala 6 meseci, a tema može direktno da se iskoristi za master tezu na fakultetu u dogovoru sa profesorom-mentorom. Posle uspešno ocenjene prakse dobija se prilika za stalni posao.

Mi nudimo:

• Atraktivnu stipendiju za vreme trajanja prakse.
  • Rad u timu sa iskusnim kolegama, spremnim da pomognu.
  • Kreativnu radnu atmosferu.
  • Fleksibilno radno vreme i prilagođavanje obavezama studenata na fakultetu.
  • Intenzivno učenje i pristup najnovijim tehnologijama.
  • Zaposlenje posle uspešno odrađenog projekta.

Vaš profil:

• Pozitivna i motivisana osoba. Pre svega timski igrač.
  • Vredan student sa prosečnom ocenom većom od 8,00.
  • Položene relevantne ispite i projekte: elektronika, programiranje,namenski sistemi,obrada signala.
  • Znanje C/C++ i obrade signala.
  • Osnovno iskustvo u laboratoriji.
  • Osnovna znanja: Linux-a.
  • Odlično znanje engleskog jezika.

Kompanija NovelIC je permanentno zainteresovana za podršku studentima koji žele da nastave doktorske studije na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu.

Kako se prijaviti:

Dobrodošli su da se prijave svi studenti koji ispunjavaju uslove konkursa.
Zainteresovani mogu da se jave  sa biografijom na info@novelic.com.
Naslov prijave(subject): <NIC_Internship_201503_YourName>.
Biografiju poslati u PDF formatu na engleskom jeziku.

Rok za prijavu je 27. mart 2015. Razgovori sa kandidatima će biti održani krajem marta,nakon čega će se napraviti završna selekcija kandidata. Početak programa: 6. april 2015. godine.