Позиције за студенте мастер студија: Embedded HW/SW and Signal Processing

Компанија NovelIC Microsystems (www.novelic.com) је фирма која  се бави развојем и пројектовањем интегрисаних кола и система у аналогном и дигалном домену, имплементацијом на ASIC,FPGA i DSP платформама, обрадом сигнала и пројектовањем наменских рачунарских система(embedded systems).

Задовољство нам је да објавимо позив за позицију:

Инжењер-практикант - EmbeddedHW/SW&Signal Processing (2 позиције)

Позиције су намењене најбољим студентима мастер студија електротехничког факултета,као и свеже дипломираним инжењерима,  спремним  да уче  алгоритме, софтверске алате и хардвер, који су теоријски на нивоу мастер студија на најбољим универзитетима у свету, а који ће се користити директно у индустрији. Рад би био у пару (2 студента) под менторством искусног инжењера. Тема је везана за развој алогоритама за обраду сигнала, хардвера и софтвера за „embedded“ систем који евалуира радарски сензор.

Пракса би трајала 6 месеци, а тема може директно да се искористи за мастер тезу на факултету у договору са професором-ментором. После успешно оцењене праксе добија се прилика за стални посао.

Ми нудимо:

• Атрактивну стипендију за време трајања праксе.
  • Рад у тиму са искусним колегама, спремним да помогну.
  • Креативну радну атмосферу.
  • Флексибилно радно време и прилагођавање обавезама студената на факултету.
  • Интензивно учење и приступ најновијим технологијама.
  • Запослење после успешно одрађеног пројекта.

Ваш профил:

• Позитивна и мотивисана особа. Пре свега тимски играч.
  • Вредан студент са просечном оценом већом од 8,00.
  • Положене релевантне испите и пројекте: електроника, програмирање,наменски системи,обрада сигнала.
  • Знање C/C++ и обраде сигнала.
  • Основно искуство у лабораторији.
  • Основна знања: Linux-a.
  • Одлично знање енглеског језика.

Компанија NovelIC је перманентно заинтересована за подршку студентима који желе да наставе докторске студије на Електротехничком факултету у Београду.

Како се пријавити:

Добродошли су да се пријаве сви студенти који испуњавају услове конкурса.
Заинтересовани могу да се јаве  са биографијом на info@novelic.com.
Наслов пријаве(subject): <NIC_Internship_201503_YourName>.
Биографију послати у ПДФ формату на енглеском језику.

Рок за пријаву је 27. март 2015. Разговори са кандидатима ће бити одржани крајем марта,након чега ће се направити завршна селекција кандидата. Почетак програма: 6. април 2015. године.