Institut "Mihajlo Pupin": Database/Software developer, Embedded real-time linux developer

Institut „Mihajlo Pupin” (IMP) je međunarodno priznata naučno istraživačka organizacija sa veoma dugom tradicijom, koja u svom dosadašnjem radu i razvoju ostvarila izuzetnene naučne i stručne rezultate.

IMP-Automatika,   jedno od vodećih preduzeća u sastavu Instituta, programski orijentisana na razvojno-istraživački rad u oblasti nadzora i automatskog upravljanja procesima u složenim tehničkim sistemima, razvoj i primenu metoda operacionih istraživanja, razvoj specijalizovanih telemetrijskih uređaja za prikupljanje podataka, rešavanje problema u oblasti metrologije razvojem familije uređaja i razvoj informacionih sistema široke namene. (www.view4.rs, www.pupin.rs/scada, www.atlas-max.rs)

Ukoliko želite postati član uspešnog tima pošalite CV na e-mail aleksandar.mihajlov@pupin.rs, otvaraju se mogućnosti:

Database/Software developer

Odgovornosti:

• Modelovanje i održavanje sistemskih baza podataka.
  • Održavanje alata za konfigurisanje sistema.

Poželjno poznavanje:

• Rada sa MySQL bazama podataka
  • Programiranje grafičkih interfejsa u Qt, Java
  • Poznavanje Linux OS (Red Hat)

Embedded real-time linux developer

Odgovornosti:

• Razvoj uređaja za upravljanje  real-time procesima:
  • PLC (Program logic controller) uređaji u termo i hidro elektranama, crpnim stanicama i sličnim sistemima.
  • RTU (Remote terminal unit) uređaji za upravljanje i monitorning u trafostanicama.

Potrebno poznavanje:

• Programiranje u C, C++

Poželjno poznavanje:

• Linux OS
  • RTAI (RealTime Application Interface for Linux)
  • XENOMAI
  • RTLinux

Poželjno iskustvo:

• Rad sa microcontroller-ima (poznavanje hardware-a i programiranja na kontrolerima)