Институт "Михајло Пупин": Database/Software developer, Embedded real-time linux developer

Институт „Михајло Пупин” (ИМП) је међународно призната научно истраживачка организација са веома дугом традицијом, која у свом досадашњем раду и развоју остварила изузетнене научне и стручне резултате.

ИМП-Аутоматика,   једно од водећих предузећа у саставу Института, програмски оријентисана на развојно-истраживачки рад у области надзора и аутоматског управљања процесима у сложеним техничким системима, развој и примену метода операционих истраживања, развој специјализованих телеметријских уређаја за прикупљање података, решавање проблема у области метрологије развојем фамилије уређаја и развој информационих система широке намене. (www.view4.rs, www.pupin.rs/scada, www.atlas-max.rs)

Уколико желите постати члан успешног тима пошалите CV на e-mail aleksandar.mihajlov@pupin.rs, отварају се могућности:

Database/Software developer

Одговорности:

• Моделовање и одржавање системских база података.
  • Одржавање алата за конфигурисање система.

Пожељно познавање:

• Рада са MySQL базама података
  • Програмирање графичких интерфејса у Qt, Java
  • Познавање Linux OS (Red Hat)

Embedded real-time linux developer

Одговорности:

• Развој уређаја за управљање  real-time процесима:
  • PLC (Program logic controller) уређаји у термо и хидро електранама, црпним станицама и сличним системима.
  • RTU (Remote terminal unit) уређаји за управљање и мониторнинг у трафостаницама.

Потребно познавање:

• Програмирање у C, C++

Пожељно познавање:

• Linux OS
  • RTAI (RealTime Application Interface for Linux)
  • XENOMAI
  • RTLinux

Пожељно искуство:

• Рад са microcontroller-има (познавање hardware-а и програмирања на контролерима)