Plaćena praksa u Vipu za najbolje akademce

Projekat „Budi Vip student“ predstavlja jedan od najvećih programa podrške visokom obrazovanju u Srbiji putem koga kompanija VIP mobile najboljim studentima završnih godina studija pruža priliku da steknu prva radna iskustva u velikoj međunarodnoj kompaniji.

Beograd, 27. novembar 2013. godine – Svi zainteresovani studenti završnih godina fakulteta IT, tehničke i biznis orijentacije u okviru državnih univerziteta u Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu, Nišu i Novom Pazaru, od danas mogu da se prijave za učešće na konkursu „Budi Vip student“ putem veb sajta www.jasamvip.rs i tako se kandiduju za 20 Vip studenata koji će dva meseca provesti na plaćenoj praksi u Vipu. Pobednicima konkursa će, osim prakse, biti obezbeđena tri edukativna seminara iz oblasti menadžmenta i poslovnih veština, kao i brojne pogodnosti i nagrade, poput notebook računara i smart telefona najnovije generacije iz Vipove ponude. Pored tradicionalne podrške Ministarstva spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija, od ove godine među partnerima programa je i Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, što predstavlja svojevrsno priznanje dugogodišnjim ulaganjima Vipa u ovaj društveno korisni projekat.

„Letnju praksu u Vipu doživela sam kao priliku da steknem dragoceno radno iskustvo i da se iz prve ruke uverim kako funkcioniše jedna velika savremena kompanija. Od prvog dana rada u Vipu kolege su me prihvatile kao punopravnog člana tima. Uvek su bili spremni da odgovore na svako moje pitanje, ali i da mi daju slobodu u obavljanju zadataka, koji su iz dana u dan bivali sve brojniji i složeniji više. Nije mi teško palo ni radno vreme od devet do pet, jer je svaki dan prakse bio drugačiji i dinamičan, a zadaci koje sam dobijala od svojih starijih kolega zahtevni i zanimljivi“, izjavila je Ivana Glišić, Vip studentkinja generacije 2012/2013. sa Ekonomskog fakulteta u Kragujevcu, koja je nakon letnje prakse u novembru dobila posao u Vipu. U prethodnih 6 godina za projekat se prijavilo više od 800 studenata iz cele Srbije, 116 najboljih osvojilo je titulu Vip studenta, od kojih je posao u Vipu do sada dobilo 17 učesnika.

Proces selekcije kandidata će se odvijati u tri faze, tokom kojih će studenti moći da pokažu interesovanje za mobilne telekomunikacije, svoju kreativnost, talenat, motivisanost i ambicije. Prvi krug selekcije podrazumeva slanje CV-ja i odgovora na tri pitanja na engleskom jeziku. U drugi krug prolazi 60 kandidata koje očekuju individualni intervjui sa predstavnicima kompanije, na osnovu kojih će biti odabrano 40 kandidata koji prolaze u treći, finalni krug selekcije. U ovoj, poslednjoj rundi, studente očekuje dvodnevno nadmetanje van Beograda u rešavanju kompleksnih zadataka i studije slučaja.

Konkurs „Budi Vip student“ otvoren je danas, a prvi krug selekcije trajaće do 19. januara 2014. godine. Kako bi ispunili uslove za učešće na konkursu, potrebno je da studenti u trenutku prijavljivanja imaju minimalnu prosečnu ocenu 8, da dobro govore engleski jezik, kao i da se odlično snalaze na računaru. Konačna lista od 20 Vip studenata biće objavljena krajem maja 2014. godine. Program “Budi Vip student” podržavaju državni univerziteti i fakulteti sa pravom učešća, veb portal „Najstudent“ i brojne studentske organizacije i udruženja. Za sve informacije o projektu, načinu prijavljivanja i načinu selekcije, posetite Internet prezentaciju www.jasamvip.rs.

O Vipu

U novembru 2006. Vip, član Telekom Austrija Grupe, obezbedio je licencu za GSM 900/1800 i UMTS mreže. VIP mobile nudi pun portfolio mobilnih usluga za pripejd, postpejd i biznis korisnike, a na domaće tržište prvi je uveo BlackBerry® iz Vodafone-a. Vip je najveća grinfild investicija u Srbiji do sada, sa uloženih 789.9 miliona evra. Na kraju septembra 2013. godine, Vip je imao više od 1.9 miliona aktivnih korisnika i zapošljavao više od 900 stručnjaka i menadžera. Vip je ekskluzivni strateški partner Vodafona u Srbiji. Više informacija na www.vipmobile.rs.

O projektu „Budi Vip student“

U novembru 2007. godine Vip je pokrenuo jedan od najvećih dugoročnih projekata društvene odgovornosti u oblasti visokog obrazovanja pod nazivom „Budi Vip student”, koji je posvećen razvoju budućih stručnjaka u oblasti telekomunikacija u Srbiji. Program zvanično podržavaju Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Ministarsvo spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija, univerziteti i fakulteti u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu sa pravom učešća, kao i brojne studentske organizacije. Projekat “Budi Vip student” obezbeđuje studentima jedinstvenu sinergiju teoretskog i praktičnog znanja iz oblasti telekomunikacija, omogućava im prenošenje ekspertize koju VIP mobile poseduje kao članica Telekom Austria Grupe i istovremeno kreira visoko kvalifikovane mlade stručnjake koji naknadno mogu lako da se uključe u poslovne procese Vipa. Do sada se ukupno prijavilo više od 800 izvanrednih akademaca iz cele Srbije, dok je 116 najboljih osvojilo stipendiju za nastavak školovanja i dobilo titulu Vip studenta, od kojih je njih 17 dobilo posao u Vipu.

Dragana Roter, rukovodilac Korporativnih komunikacija, VIP mobile d.o.o.
Telefon : +381 (0) 11 225 3010 Fax: +381 (0) 11 225 3002 E-pošta: d.roter@vipmobile.rs