Stipendije fondacije Mumert 2013/14

Fondacija Rohus i Beatric Mumert podržava studente visokog potencijala iz centralne i jugoistočne Evrope u oblasti ekonomije, poslovne administracije, inžinjerstva, prirodnih nauka i menadžmenta u turizmu. Program uključuje između ostalog, dvoipogodišnju stipendiju za master studije na Univerzitetu u Kelnu, Visokoj školi za sport u Kelnu, ili na Univerzitetu RWTH u Ahenu. Stipendije se dodeljuju u saradnji sa Robert Boš Fondacijom.

Projekat je namenjen: Studentima iz: Bugarske, Crne Gore, Estonije, Hrvatske, Letonije, Litvanije, Mađarske, Poljske, Republike Češke, Rumunije, Slovačke, Slovenije i Srbije; studentima osnovnih studija (ili u završnoj godini osnovnih "bačelor" studija) ekonomije, poslovne administracije, inžinjerstva, prirodnih nauka ili menadžmenta u turizmu.

Rok za konkurisanje: 01. novembar za studije koje počinju u zimskom semestru naredne godine.

Detaljnije informacije o Fondaciji, programu stipendiranja i procesu apliciranja mogu se naći na www.mummertstiftung.de