Стипендије фондације Мумерт 2013/14

Фондација Рохус и Беатриc Мумерт подржава студенте високог потенцијала из централне и југоисточне Европе у области економије, пословне администрације, инжињерства, природних наука и менаџмента у туризму. Програм укључује између осталог, двоипогодишњу стипендију за мастер студије на Универзитету у Келну, Високој школи за спорт у Келну, или на Универзитету RWТH у Ахену. Стипендије се додељују у сарадњи са Роберт Бош Фондацијом.

Пројекат је намењен: Студентима из: Бугарске, Црне Горе, Естоније, Хрватске, Летоније, Литваније, Мађарске, Пољске, Републике Чешке, Румуније, Словачке, Словеније и Србије; студентима основних студија (или у завршној години основних "бачелор" студија) економије, пословне администрације, инжињерства, природних наука или менаџмента у туризму.

Рок за конкурисање: 01. новембар за студије које почињу у зимском семестру наредне године.

Детаљније информације о Фондацији, програму стипендирања и процесу аплицирања могу се наћи на www.mummertstiftung.de