Univerzitetska radna praksa - BGPRAKSA2011

Beograd, 13.april 2011. – Univerzitet u Beogradu i Gradska Uprava grada Beograda pozivaju studente Univerziteta u Beogradu, Univerziteta Umetnosti i studente Visoke turističke, Visoke hotelijerske i Beogradske poslovne škole da se uključe u program Univerzitetske radne prakse i prijave na otvorene pozicije u gradskim preduzećima i organizacionim jedinicama Gradske uprave.

U programu Univerzitetske radne prakse u javnim i javnim komunalnim preduzećima učestvuje 20 gradskih preduzeća i 12 organizacionih jedinica Gradske Uprave u kojima će 197 studenata završnih godina i apsolvenata imati priliku da obavi četvoromesečnu stručnu praksu uz podršku mentora počevši od juna meseca 2011. godine.

Prijavljivanje se vrši popunjavanjem elektronskog formulara na sajtu Univerzitetskog Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu  www.razvojkarijere.bg.ac.rs . Na istom mestu nalazi se i integralni tekst konkursa koji sadrži detaljne opise i uslove za svaku poziciju kao i vodič kroz konkurs pripremljen radi lakšeg pronalaženja željene pozicije za obavljanje prakse. Mole se kandidati da na vreme pripreme uverenje o redovnom studiranju, koje im je neohodno prilikom prijavljivanja. Rok za prijave ističe 1. maja 2011. godine.

Uslove za konkurs odredio je Centar  za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu na osnovu dostavljenih informacija od Gradske uprave i  gradskih preduzeća. Nakon prvog kruga selekcije prijavljenih kandidata, koji će obavljati Centar za razvoj karijere, planirano je da se organizuje drugi krug, kako bi uprave sekretarijata i preduzeća organizovale intervjue sa potencijalnim kandidatima i donele konačnu odluku o njihovom angažovanju.

Studentima na praksi biće obezbeđeni markica za prevoz i topli obrok i u toku trajanja prakse neće imati troškove te vrste.

Program se realizuje na osnovu Protokola o saradnji u oblasti organizovanja i realizovanja univerzitetske radne prakse studenata koji je prošle godine potpisao  Rektor Univerziteta u Beogradu prof. dr Branko Kovačević i Gradonačelnik grada Beograda, gospodin Dragan Đilas.

Jedan od osnovnih ciljeva Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu jeste da poveća procenat studenata i diplomaca koji su tokom studija ili neposredno po diplomiranju stekli radno iskustvo u struci, i kroz ovakve i slične programe pomaže studentima i diplomcima da ostvare prva radna iskustva, usavrše svoje veštine i steknu potrebna znanja koja će im pomoći prilikom budućeg zapošljavanja.

Elektrotehnički fakultet 40 mesta za praksu

• Javna i komunalna preduzeća grada Beograda
  • Privredno društvo “Arena Beograd“ d.o.o. (2 mesta)
  • Javno komunalno preduzeće „Beogradski vodovod i kanalizacija“( 10 mesta )