Универзитетска радна пракса - БГПРАКСА2011

Београд, 13.април 2011. – Универзитет у Београду и Градска Управа града Београда позивају студенте Универзитета у Београду, Универзитета Уметности и студенте Високе туристичке, Високе хотелијерске и Београдске пословне школе да се укључе у програм Универзитетске радне праксе и пријаве на отворене позиције у градским предузећима и организационим јединицама Градске управе.

У програму Универзитетске радне праксе у јавним и јавним комуналним предузећима учествује 20 градских предузећа и 12 организационих јединица Градске Управе у којима ће 197 студената завршних година и апсолвената имати прилику да обави четворомесечну стручну праксу уз подршку ментора почевши од јуна месеца 2011. године.

Пријављивање се врши попуњавањем електронског формулара на сајту Универзитетског Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду  www.razvojkarijere.bg.ac.rs . На истом месту налази се и интегрални текст конкурса који садржи детаљне описе и услове за сваку позицију као и водич кроз конкурс припремљен ради лакшег проналажења жељене позиције за обављање праксе. Моле се кандидати да на време припреме уверење о редовном студирању, које им је неоходно приликом пријављивања. Рок за пријаве истиче 1. маја 2011. године.

Услове за конкурс одредио је Центар  за развој каријере Универзитета у Београду на основу достављених информација од Градске управе и  градских предузећа. Након првог круга селекције пријављених кандидата, који ће обављати Центар за развој каријере, планирано је да се организује други круг, како би управе секретаријата и предузећа организовале интервјуе са потенцијалним кандидатима и донеле коначну одлуку о њиховом ангажовању.

Студентима на пракси биће обезбеђени маркица за превоз и топли оброк и у току трајања праксе неће имати трошкове те врсте.

Програм се реализује на основу Протокола о сарадњи у области организовања и реализовања универзитетске радне праксе студената који је прошле године потписао  Ректор Универзитета у Београду проф. др Бранко Ковачевић и Градоначелник града Београда, господин Драган Ђилас.

Један од основних циљева Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду јесте да повећа проценат студената и дипломаца који су током студија или непосредно по дипломирању стекли радно искуство у струци, и кроз овакве и сличне програме помаже студентима и дипломцима да остваре прва радна искуства, усаврше своје вештине и стекну потребна знања која ће им помоћи приликом будућег запошљавања.

Електротехнички факултет 40 места за праксу

• Јавна и комунална предузећа града Београда
  • Привредно друштво “Арена Београд“ д.о.о. (2 места)
  • Јавно комунално предузеће „Београдски водовод и канализација“( 10 места )