Pupinova nagrada Matice srpske

U spomen Mihajla Pupuna, stipendiste i dobrotvora Matice srpske, ustanovljena je nagrada za studentske radove koji predstavljaju doprinos tehničkim i prirodnomatematičkim disciplinama kojima se bavio ovaj naučnik, pod imenom PUPUNOVA NAGRADA MATICE SRPSKE.

Nagrada se dodeljuje svake treće godine iz Fonda Mihajla Pupina i sredstvima Matice srpske, a za diplomske, master i magistarske i druge naučne radove studenata redovnih studija.

Pravo učestvovanja imaju studenti svih univerziteta sa srpskog govornog područja, a na osnovu predloga nadležne katedre, nastavno-naučnog veća ili drugog odgovarajućeg organa fakulteta. Pravo predlaganja imaju i članovi ocenjivačke komisije.

Prijave sa radovima se primaju do 20. februara 2011. godine, a Nagrada se dodeljuje 12. marta iste godine na dan rođenja Mihajla Pupina.

Sve potrebne informacije možete dobiti na telefon 021/6615-798 (Mirjana Zrnić) e-pošta: mzrnic@maticasrpska.org.rs

Original dopisa