Пупинова награда Матице српске

У спомен Михајла Пупуна, стипендисте и добротвора Матице српске, установљена је награда за студентске радове који представљају допринос техничким и природноматематичким дисциплинама којима се бавио овај научник, под именом ПУПУНОВА НАГРАДА МАТИЦЕ СРПСКЕ.

Награда се додељује сваке треће године из Фонда Михајла Пупина и средствима Матице српске, а за дипломске, мастер и магистарске и друге научне радове студената редовних студија.

Право учествовања имају студенти свих универзитета са српског говорног подручја, а на основу предлога надлежне катедре, наставно-научног већа или другог одговарајућег органа факултета. Право предлагања имају и чланови оцењивачке комисије.

Пријаве са радовима се примају до 20. фебруара 2011. године, а Награда се додељује 12. марта исте године на дан рођења Михајла Пупина.

Све потребне информације можете добити на телефон 021/6615-798 (Мирјана Зрнић) е-пошта: mzrnic@maticasrpska.org.rs

Оригинал дописа