Stipendije za mobilnost studenata i osoblja

U okviru ERASMUS MUNDUS Action 2 programa, Univerzitet u Beogradu je učesnik u dva projekta na osnovu kojih je moguća mobilnost studenata i osoblja između zemalja regiona Zapadnog Balkana i zemalja članica EU. To su projekti BASILEUS (Balkans Academic Scheme for the Internationalization of Learning in cooperation with EU universities) i JoinEUSEE (Join European Union South East Europe). Stipendije su za razmenu na osnovnim i postdiplomskim studijama u trajanju od jednog ili više semestara, a mesec dana za nastavno i administrativno osoblje. Stipendije su od 1.000 do 2.500 evra mesečno, plus su pokriveni troškovi studija, troškovi puta i zdravstvenog osiguranja. Trenutno otvoreni konkursi se odnose na mobilnost koja počinje sa početkom školske 2011/2012 godine.

Prezentacija će biti održana 15.11.2010. u 12:00 u Amfitetatru Arhitektonskog fakulteta

Za sve informacije pišite nam na mobilnost@rect.bg.ac.rs

Univerzitet u Beogradu - Međuuniverzitetska i međunarodna saradnja