Стипендије за мобилност студената и особља

У оквиру ERASMUS MUNDUS Action 2 програма, Универзитет у Београду је учесник у два пројекта на основу којих је могућа мобилност студената и особља између земаља региона Западног Балкана и земаља чланица ЕУ. То су пројекти BASILEUS (Balkans Academic Scheme for the Internationalization of Learning in cooperation with EU universities) и JoinEUSEE (Join European Union South East Europe). Стипендије су за размену на основним и постдипломским студијама у трајању од једног или више семестара, а месец дана за наставно и административно особље. Стипендије су од 1.000 до 2.500 евра месечно, плус су покривени трошкови студија, трошкови пута и здравственог осигурања. Тренутно отворени конкурси се односе на мобилност која почиње са почетком школске 2011/2012 године.

Презентација ће бити одржана 15.11.2010. u 12:00 у Амфитетатру Архитектонског факултета

За све информације пишите нам на mobilnost@rect.bg.ac.rs

Универзитет у Београду - Међууниверзитетска и међународна сарадња