Povelja „Dositej Obradović“ dodeljena studentkinji Elektrotehničkog fakulteta Milici Cvijović

Ministarstvo prosvete od 2020/21 školske godine dodeljuje Povelju „Dositej Obradović“ za postignute doprinose u oblasti obrazovanja u Republici Srbiji. Dodela Povelja istaknutim institucijama i pojedincima, koji su nominovani po Javnom pozivu Ministarstva za 2023. godinu organizovana je u utorak, 23.04.2024. godine u Narodnom pozorištu, u okviru svečanog večernjeg programa pod nazivom  „Učitelj Dositej“.  Zadužbina „Dositej Obradović“ koja promoviše lik i delo ovog velikana naše prosvete i nauke ove godine proslavlja 20 godina rada, a svake godine u periodu od 10. do 20. aprila obeležava „Dositejeve dane“ posvećene velikom prosvetitelju, zaslužnom za nastanak Velike škole, kao preteče Univerziteta u Beogradu.

Ministarka prof. dr Slavica Đukić Dejanović naglasila je stav Dositeja Obradovića da su prosveta i nauka osnov napretka, a zatim dodelila 14 povelja najistaknutijim institucijama i pojedincima, koji su odabrani na osnovu 52 pristigle nominacije. Jedan od dobitnika Povelje „Dositej Obradović“ je Milica Cvijović, studentkinja prve godine Elektrotehničkog fakulteta.  Milica je proglašena za učenika generacije Užičke gimnazije za školsku 2022/23 godinu, a ovu gimnaziju je upisala kao đak generacije OŠ „Aleksa Dejović“ iz Sevojna, iz koje je ponela preko 50 diploma i pohvalnica. Svoju svestranost Milica je pokazala na brojnim državnim takmičenjima na kojima je osvajala nagrade, od španskog jezika do matematike, na osnovu čega je oslobođena prijemnog ispita na našem Fakultetu.

• /uploads/attachment/vest/2970/IMG_7180.jpeg