Uspeh studenata H-Bridges tima Elektrotehničkog fakulteta

H-Bridges, tim studenata Elektrotehničkog fakulteta je od 25-29.2. učestvovao na polufinalu takmičenja IEEE International Future Energy Challenge, pri konferenciji Applied Power Electronics Conference, u Los Anđelesu, Kalifornija, SAD. Tema ovogodišnjeg takmičenja je Stereo audio pojačavač u klasi D, sa dva stereo i jednim subwoofer  kanalom, snage 400 W.

Tim koji predstavlja ETF na takmičenju je zadovoljio veći deo tehničkih zahteva i nakon predstavljanja rezultata uspešno izborio plasman u finale koje će se od 14-17. jula održati u Ostinu, Teksas, SAD. Ostali univerziteti koji su ostvarili plasman u finale takmičenja su:

• Nanjing University of Aeronautics and Astronautics (Kina)
  • National Taipei University of Technology (Tajvan)
  • Reutlingen University (Nemačka)
  • The University of Texas at Dallas (SAD)
  • University of Kassel (Nemačka)

Utah State University (SAD)

Elektrotehnički fakultet čestita studentima na ostvarenom uspehu i želi mnogo sreće u nastavku takmičenja. Studentski tim radi pri Laboratoriji za digitalno upravljanje pretvaračima i pogonima.

• /uploads/attachment/vest/2957/______1.jpeg
  • /uploads/attachment/vest/2957/______2.jpeg