Rezultati konkursa BAFA 2023. godine

Na osnovu Konkursa za nagradu BAFA USA za najbolje diplomske radove u školskoj 2022/2023, objavljujemo odluku Komisije za pregled prijavljenih diplomskih radova o nagrađenim radovima.

Bilo je 15 kandidata, svi kandidati su zadovoljili kriterijume uslova konkursa, a njihovi radovi su ocenjeni visokim ocenama od strane anonimnih, kvalifikovanih recenzenata (profesori Elektrotehničkog fakulteta).

Nagradu za najbolji diplomski rad za školsku 2022/23 godinu ravnopravno dele:

Nastasija Conić
za rad čiji je naslov
Rotaciono naneseni tanki filmovi titanijum-dioksida: studija izrade i karakterisanja,
mentor:  Jovana Gojanović, vanredni profesor

Ivan Cvetić
za rad čiji je naslov
Primena teorije grafova u modelovanju sistema javnog prevoza,
mentor: dr Miloš Cvetanović, vanredni profesor

Marko Joksimović za rad čiji je naslov
Prediktivno upravljanje momentom asinhrone mašine sa kaveznim rotorom na osnovu modela u prostoru stanja,
mentor: dr Milan Bebić, vanredni profesor

Nemanja Saveski
za rad čiji je naslov
Steganografija slike zasnovana na konvolucionim autoenkoderskim neuralnim mrežama,
mentor: dr Predrag Tadić, docent

Nagrada koju dobija kandidat Ivan Cvetić nosiće ime "Laslo Kraus". Nagrade će se dodeliti u četvrtak 28.12. 2023. u 12 časova u prostorijama dekanata. Čestitamo svim dobitnicima!