31. telekomunikacioni forum TELFOR 2023 je otvoren

Telfor je otvorio Ministar informisanja i telekomunikacija u Vladi Republike Srbije dr Mihailo Jovanović. Uvodno predavanje održao je državni sekretar Milan Dobrijević na temu "Razvoj širokopojasne infrastrukture u ruralnim predelima Republike Srbije".

U uvodnom delu govorili su Dragan Kovačević predsednik UO Regulatorne agencije za elektronske komunikacije i poštanske usluge,  Saša Filipović komercijalni direktor     Yettel Srbija i Nenad Zeljković glavni direktor za tehniku A1 Srbija i A1 Slovenija.

Predavanje po pozivu održala je Silvana Apicella iz kompanije Ericsson na temu “Transitioning to a new paradigm with 5G”.

Stručni žiri dodelio je nagrade za najbolji rad na prošlogodišnjem Telforu i nagradu za najbolji rad mladog autora.

Nagrada „Đorđe Paunović“ za najbolji rad sa TELFOR-a 2022 dodeljena je autorima: Su Pyae Sone, Janne Lehtomäki, Zaheer Khan, Kenta Umebayashi i Zunera Javed za naučni rad “Utilizing Uncertainty of Time Series Prediction in Spectrum Sharing with Radar Systems” .

Nagrada “Blažo Mirčevski” za najbolji rad mladog autora dodeljena je Kerem Maden-u iz Electronic Warfare and Intelligence Systems Division u Ankari za naučni rad “DOA Estimation in MIMO Radars via Deep Learning” .

Telfor organizuju DRUŠTVO ZA TELEKOMUNIKACIJE Beograd, ELEKTROTEHNIČKI FAKULTET Univerziteta u Beogradu, IEEE Serbia & Montenegro COM CHAPTER, IEEE Serbia & Montenegro Section, IEEE Region 8, a podržavaju: TELEKOM SRBIJA, VLATACOM, Ministarstvo informisanja i telekomunikacija Republike Srbije, Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Republike Srbije, Ministarstvo prosvete Republike Srbije, RATEL i drugi donatori i prijatelji.

• /uploads/attachment/vest/2902/Picture1.jpg
  • /uploads/attachment/vest/2902/Picture2.jpg