Promocija projekta Palata nauke i partnerstva Elektrotehničkog fakulteta i Zadužbine Miodraga Kostića

Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu ukazana je velika čast time što je prepoznat kao partnerska institucija prve zadužbine posvećene obrazovanju i nauci u novijoj istoriji zadužbinarstva Srbije – Zadužbine Miodraga Kostića. Palata nauke je projekat Zadužbine koji predstavlja prvi centar za podršku i promociju istraživanjima u širem regionu, sa prostorom od 5.500 m2 u centru Beograda. Pored dela sa edukativnim, atraktivnim i interaktivnim sadržajima namenjenim popularizaciji nauke i tehnologije najširoj javnosti, posebno deci i mladima, Palata nauke će na prostoru od 1.500 m2 podržati obrazovi i naučno-istraživačku rad zaposlenih i studenata Elektrotehničkog fakulteta. Profesori Elektrotehničkog fakulteta će organizovati rad 19 istraživačkih centara u Palati nauke u kojima će se pomerati granice obrazovanja i istraživanja u oblastima elektrotehnike, računarstva i softverskog inženjerstva ali i podizati svest o važnosti visoko-tehnoloških istraživanja u unapređenju kvaliteta života, životne sredine i društva u celini.

• /uploads/attachment/vest/2876/Slika1.jpg
  • /uploads/attachment/vest/2876/slika_2.jpg