Poseta ministarke za nauku, tehnološki razvoj i inovacije, dr Jelene Begović, povodom međunarodnog skupa projekta *MINDTHEGEPS*

Elektrotehnički fakultet je bio glavni organizator međunarodnog naučnog skupa održanog u Beogradu 18. i 19. maja ove godine u okviru projekta *MINDTHEGEPS* (https://www.mindthegeps.eu) finansiranog iz Programa Evropske komisije Horizont 2020. Konferencija, sa pratećim treningom, bila je posvećena unapređenju naučne izvrsnosti kroz uključivanje rodnih aspekata u istraživačke teme i naučne publikacije. Učesnici su, između ostalih, bili predstavnici renomiranih izdavača naučnih publikacija, poput Elseviera, *Cell Press* i Evropske asocijacije naučnih izdavača, kolege iz Nacionalnog naučnog saveta Italije (CNR), i predstavnici brojnih evropskih istraživačkih organizacija. Prof. dr Dejan Gvozdić je pozdravio skup i poželeo dobrodošlicu gostima, ističući da se nalaze na Fakultetu, koji je ujedno najstarija i najznačajnija institucija u Republici Srbiji, koja se bavi naukom i nastavom iz oblasti elektrotehnike i računarstva, a koja ove godine slavi jubilej, 75 godina postojanja. Posebno je istakao da već šest generacija unazad, Elektrotehnički fakultet upisuje više od 30% brucoškinja, što je preduslov da se u godinama koje slede Fakultet još bolje pozicionira u okvirima rodno-ravnopravnog naučno-istraživačkog rada u oblasti elektrotehnike, računarstva i softverskog inženjerstva. Prisutnima se obratila i ministarka za nauku, tehnološki razvoj i inovacije dr Jelena Begović, koja je ovom prilikom iskazala punu podršku angažmanu Fakulteta u cilju daljeg unapređenja naučno-istraživačkog rada i međunarodne saradnje.

• /uploads/attachment/vest/2784/Picture1.jpg
  • /uploads/attachment/vest/2784/Picture2.jpg