Rezultati konkursa ETF BAFA 2022. godine

Na osnovu Konkursa za nagradu BAFA USA za najbolje diplomske radove u školskoj 2021/2022, objavljujemo odluku Komisije za pregled prijavljenih diplomskih radova o nagrađenim radovima.

Bilo je 15 kandidata, svi kandidati su zadovoljili kriterijume uslova konkursa, a njihovi radovi su ocenjeni visokim ocenama od strane anonimnih, kvalifikovanih recenzenata (profesori Elektrotehničkog fakulteta).

Nagradu za najbolji diplomski rad za školsku 2021/22 godinu ravnopravno dele:

Matija Dodović
za rad čiji je naslov
Eksperimentalna analiza uticaja denormalizacije šeme baze podataka na performanse operacija čitanja i upisa,
mentor:  dr Dragan Milićev, redovni profesor

Anđela Ilić
za rad čiji je naslov
Prepoznavanje tumora dojke na osnovu histopatoloških snimaka,
mentor: dr Milica Janković, vanredni profesor

Anja Kovačević
za rad čiji je naslov
Mikrotalasni senzor za analizu organskih tkiva na bazi prstenastih rezonatora sa procepima,
mentor: dr Nikola Basta, docent

Novak Stanojević
Modelovanje elektronske strukture i optičkih osobina BaSnO3/BaO kvantnih jama,
mentor: dr Nikola Vuković, docent

Nagrada koju dobija kandidat Matija Dodović nosiće ime "Laslo Kraus". O vremenu i načinu dodele nagrada dobitnici će biti blagovremeno obavešteni. Čestitamo svim dobitnicima!