ETF postao član evropske mreže BDVA

Big Data Value Association (BDVA, ranije: DAIRO - Data, AI and Robotics) je evropska mreža institucija koja se fokusira na omogućavanje digitalne transformacije privrede i društva putem podataka i veštačke inteligencije, obuhvatajući teme kao što su tehnologije i usluge nad velikim podacima, korišćenje veštačke inteligencije u različitim oblastima, razvoj platformi podataka, servisa i skupova podataka, industrijska veštačka inteligencija, kreiranje vrednosti zasnovano na podacima, standardizacija i primena veština.

BDVA okuplja 230 najvećih institucija iz ove oblasti iz Evrope, među njima mala, srednja i velika preduzeća, istraživačke institucije i univerzitete, kao što su Universidad Politechnica de Madrid, Barcelona Supercomputing Center, Universitat Politechnica de Valencia, University of Amsterdam, TU Wien, Politechnico di Milano, KTH Royal Institute of Technology, Karlsruhe Institute of Technology, Technical University of Denmark, University of Oslo, University of Helsinki, University of Sheffield, Vrije Universiteit Brussel, itd., zatim kompanije i razvojni centri IBM Haifa Research Lab, Intel Labs Germany, Huawei European Research Institute, Microsoft, SAP SE, Siemens AG, Orange Labs, Nokia, Volkswagen Group i drugi.

BDVA/DAIRO je otvorena i inkluzivna zajednica, željna da prihvati nove članove koji dele ove ambiciozne ciljeve. ETF je primljen kao pridruženi član na sastanku direktora BDVA 17. novembra 2022. godine, a odluka će biti potvrđena na Skupštini udruženja 13. decembra ove godine.

• /uploads/attachment/vest/2700/Vest1_BDVA.png