ЕТФ постао члан европске мреже BDVA

Big Data Value Association (BDVA, раније: DAIRO - Data, AI and Robotics) је европска мрежа институција која се фокусира на омогућавање дигиталне трансформације привреде и друштва путем података и вештачке интелигенције, обухватајући теме као што су технологије и услуге над великим подацима, коришћење вештачке интелигенције у различитим областима, развој платформи података, сервиса и скупова података, индустријска вештачка интелигенција, креирање вредности засновано на подацима, стандардизација и примена вештина.

BDVA окупља 230 највећих институција из ове области из Европе, међу њима мала, средња и велика предузећа, истраживачке институције и универзитете, као што су Universidad Politechnica de Madrid, Barcelona Supercomputing Center, Universitat Politechnica de Valencia, University of Amsterdam, TU Wien, Politechnico di Milano, KTH Royal Institute of Technology, Karlsruhe Institute of Technology, Technical University of Denmark, University of Oslo, University of Helsinki, University of Sheffield, Vrije Universiteit Brussel, итд., затим компаније и развојни центри IBM Haifa Research Lab, Intel Labs Germany, Huawei European Research Institutе, Microsoft, SAP SE, Siemens AG, Orange Labs, Nokia, Volkswagen Group и други.

BDVA/DAIRO је отворена и инклузивна заједница, жељна да прихвати нове чланове који деле ове амбициозне циљеве. ЕТФ је примљен као придружени члан на састанку директора BDVA 17. новембра 2022. године, а одлука ће бити потврђена на Скупштини удружења 13. децембра ове године.

• /uploads/attachment/vest/2700/Vest1_BDVA.png