Dva projekta podržana od strane Ministarstva zaštite životne sredine i UNDP-a

U sredu 21.12.2022. održana je svečana dodela Cirkularnih inovacionih vaučera u okviru Javnog poziv za unapređenje saradnje nauke i privrede u oblasti cirkularnih inovacija. Izabrano je za finansiranje 12 projekata, od čega je naš Fakultet na jednom projektu glavna naučna organizacija a na drugom deo konzorcijuma. Čestitamo našim kolegama koji su predlagači i koordinatori ovih projekata ispred ETF-a:

• as Aleksandru Miliću na projektu „Solid State Transformer - razvoj izolovanog sistema za monitoring i dijagnostiku elektroenergetskog sistema”, gde je partner METER&CONTROL i
  • doc dr Mileti Žarkoviću na projektu „Razvoj modela veštačke inteligencije za predviđanje emisije zagađujućih materija iz termoelektrane Kolubara na osnovu eksperimentalnih ispitivanja”, u konzorcijumu sa Institutom za nuklearne nauke Vinča gde je partner JP EPS.

• /uploads/attachment/vest/2713/Picture1.jpg