Jubilarni 30. telekomunikacioni forum TELFOR 2022

Telfor je otvorio Ministar informisanja i telekomunikacija u Vladi Republike Srbije dr Mihailo Jovanović. Uvodno predavanje održao je Dan Shechtman dobitnik Nobelove nagrade za hemiju. Tema predavanja bila je “Obrazovanje za preduzetništvo”.

U uvodnom delu govorili su dr Vladimir Krstić član UO Regulatorne agencije za elektronske komunikacije i poštanske usluge, Vladimir Lučić generalni direktor Telekoma, Majk Michel direktor Yettel Srbija, Dejan Turk generalni direktor A1 Srbija i Slobodan Marković, RSNOG.

Stručni žiri dodelio je nagrade za najbolji rad na prošlogodišnjem Telforu i nagradu za najbolji rad mladog autora.

Nagrada „Đorđe Paunović“ za najbolji rad sa TELFOR-a 2021 dodeljena je autorima: Željku Despotoviću i Marku Tajdiću iz Instituta Mihajlo Pupin za naučni rad “Design and Implementation of a Hybrid Power for Telecommunication and Measuring Remote Stations of the Surveillance, Alert and Warning System” .

Nagrada “Blažo Mirčevski” za najbolji rad mladog autora dodeljena je Surafel-u Berhanu Abegaz, iz Etiopskog instituta za svemir, nauku i tehnologiju (Ethiopian Space, Science and Technology Institute).

Telfor organizuju DRUŠTVO ZA TELEKOMUNIKACIJE Beograd, ELEKTROTEHNIČKI FAKULTET Univerziteta u Beogradu, IEEE Serbia & Montenegro COM CHAPTER, IEEE Serbia & Montenegro Section, IEEE Region 8, a podržavaju: TELEKOM SRBIJA, VLATACOM, Ministarstvo informisanja i telekomunikacija Republike Srbije, Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Republike Srbije, Ministarstvo prosvete Republike Srbije, RATEL i drugi donatori i prijatelji.

• /uploads/attachment/vest/2685/DSC_0053.JPG
  • /uploads/attachment/vest/2685/Telfor2022.png